O mně

Od malička mě to táhlo k duchovní cestě a zajímala jsem se o různé ezoterické vědy. Mé bouřlivé mládí završila autohavárie, která mě na čas odstavila z běžného života. Prošla jsem různými rehabilitacemi a nápravou tělesných funkcí, abych se mohla opět postavit na vlastní nohy a fungovat jako člověk. Pak jsem se konečně dostala k józe.

Byl to seminář zaměřený na cvičení, meditace a filozofii jógy, který probíhal v Chorvatsku u moře. Propadla jsem tomu a snažila se najít zdroj blízko svého bydliště. Po nějaké době jsem to vzdala, protože jsem nemohla nic vhodného najít a pokračovala jsem ve vzdělání sama pomocí dostupné literatury, později internetu.

Vyzkoušela jsem power jógu, která se v té době začala vyvíjet i u nás. Dobře jsem si zacvičila a chodila jsem celkem pravidelně, ale postrádala jsem tam principy klasické jógy. Tělo se sice protáhlo a posílilo, ale mně to nestačilo a vlastně jsem pak ztratila i zájem pokračovat tímto směrem. Zase jsem se víc ponořila do sebe a sbírala informace kde se dalo. Necvičila jsem však pravidelně a můj harmonogram ztrácel pevný řád. Dokonce jsem začala trpět bolestmi páteře, které se stupňovaly a já se opět vrátila k rehabilitacím.

Další zlom nastal narozením mé dcery Romanky, po němž se zátěž zvýšila a já ztratila cit v pravé ruce. Kamarád mě zavedl k jogínce, která mě naučila spoustu metod léčby pocházející z jógy a já k ní začala pravidelně chodit. Její lekce mi přinášely úlevu a zároveň naplnění, které jsem si kdysi slibovala. Velmi mě motivovala svým lidovým přístupem. Postupně se můj stav zlepšoval, po letech se mi vrátil cit do prstů.

Když přišel impluz, abych zkusila vést vlastní lekce jógy pro přátele, nadchla jsem se a jejich ohlas mě motivoval. Trávím studiem jógy převážnou část volného času a učit ji pro mě hodně znamená. Obzvlášť, když vidím, jakou pozitivní zpětnou vazbu mé cvičení přináší.

Zde si můžete přečíst článek o mé cestě za jógou v angličtině, který zveřejnil americký online časopis Media: https://medium.com/@daniela.sterzelova/daniela-sterzelova-yoga-instructor-brno-czech-republic-life-story-c25658722c8f

Jóga Brno - Daniela SterzelováJóga Brno - Daniela Sterzelová