Jóga do škol

Když se podívám na dnešní děti, které se vlivem moderní doby omezili v pohybu a vysedávají u televize a počítače, znovu a znovu se zamýšlím nad důležitostí pohybu, který může dětem prospět prostřednictvím jógy. Přibývá hyperaktivních a přecitlivělých dětí, také si můžeme všimnout více dětí s nadváhou nebo také velmi nesoustředěných a rušivých dětí. 

Můžeme se podívat na jógu jako prostředek ztišení a porozumnění sama sobě a tím zde najdeme také klíč, který nám pomůže s dětmi pracovat, aby se s z nich staly vnímavé bytosti, které si začnou uvědomovat sami sebe, své tělo a pocity. Naučí se vyrovnávat nesrovnalosti a disbalance už od útlého mládí a tím získají bonus nad námi dospělými, kteří na to přicházíme až ve chvíli, kdy máme bolesti a nepříjemný stav nás donutí převzít odpovědnost za své tělo.

Jednou snad přijde i den, kdy se u nás ve školách bude jóga vyučovat jako jeden ze základních předmětů a bude stejně důležitá  jako matematika, zeměpis nebo český jazyk. Je to bohaté jádro informací, které nás učí nejen o zdraví, které souvisí s anatomií lidského těla a jeho funkcemi, ale také pozvedá mentální a spirituální význam ve své filozofii, což je poklad pro lidstvo, kterému bylo umožněno používat mysl. 

Zaujal Vás tento článek? Pak pokračujte sem ;)