Zdravá bolest

Napojím se na téma, o kterém jsem se zmínila minule. Jde o zdraví, které se snažíme hlídat, abychom vůbec mohli fungovat v životě. Když jsme mladí, tak to zdraví moc nebereme vážně, protože ho často máme hodně v zásobě. Pak dojde moment, kdy zjistíme, že jedeme na rezervy, že když nedoplníme aspoň řádný spánek, tak to už není ono. Například po zhýralém večírku, který trval do rána se asi těžko budeme cítit svěží a plni zdraví.

Detox jako fenomén doby

Ve zdravém těle zdravý duch se říká. Proto cvičím jógu, jím zdravě, pohybuji se na čerstvém vzduchu a myslím hlavně pozitivně. Kdybych si tohle řekla před několika lety, začala bych se hodně smát.

Jenže trochu jsem vyrostla a vím, že na tom je dost pravdy. Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži. Některé z těchto zkušeností byly bolestivé, ale co naplat, když jsem si nedala jinak říct.

Rozhovor s duší o duši

Ačkoliv se může na první pohled zdát, jakákoliv souvislost s panem Duškem je čistě náhodná. Vůbec mi nenapovídal, neasistoval ani nestál modelem při vzniku tohoto zamyšlení.

Duše je velmi křehká esence, která se nachází v každém z nás. V tomhle materiálním světě je velmi těžké ji uchopit, napojit se na ni a naslouchat jí. V běžném životě se může zdát, že to ani není zapotřebí. Když se pevně držíme vnějších systémů přesvědčení a jedeme podle někoho nebo něčeho venku, co vypadá jako návod na šťastný život, možná to nějakou dobu funguje.

Potřeba těla vs. chtíč ega

Začíná nový školní rok a s ním nové lekce jógy a s tím i noví zájemci o jógu. První, co se snažím na lekcích vysvětlit a pak stále a stále opakuji je, že praxe jógy není o výkonu. Všímám si, že někteří se úpěnlivě snaží dostat do nějaké pozice, protože se mylně domnívají, že o tom to je. Jenže o tom to vůbec není.

Chci přestat chtít

Nebo také: Chci nechtít, jak jsem nedávno zahlédla upoutávku na divadelní hru, která svými slovy vystihuje totéž. Dost se poslední dobou zamýšlím nad tím, co chci a že bych radši chtěla míň. Chtíč je pohon a udává směr. Není problém si vytyčit své cíle, kterých chci dosáhnout. Horší je si uvědomit, že za to pak musím nést odpovědnost a to může také znamenat víc a víc práce a míň a míň volna.

Věnováno nejen alkoholikům

K napsání tohoto článku mě přiměl můj bratránek, který mi volal, že se rozhodl podstoupit detoxikační-odvykační kůru, aby se zbavil závislosti na alkoholu a amfetaminech.

Tak co - očkovat nebo ne?!

Mezi mými přáteli a rodinou je spousta lidí, co se očkovali a spousta, co nechtějí a jsou zásadně proti. Obě skupiny mají své důvody.

Jakoby se svět začal dělit na dva tábory. Lidé jsou schopní se i pohádat, jen aby uhájily to svoje. Je to fenomén, který hýbe světem. Faktem je, že se nestačím divit, jak někteří rozčileně odmítají očkování z důvodu, že do sebe nechtějí pouštět nějaké jedovaté látky, přičemž sami kouří, velmi často pijí alkohol , nezdravě se stravují a chybí jim zdravý pohyb.

Prázdninová jóga

Báječný čas – prázdniny a vůbec nevadí, že už nejsem dítě. Pro mě jsou prázdniny symbolem slunce, krátkých šatů, koupání, výletů, táboráků, vůně květin, pohody s přáteli a rodinou a jógy venku pod širým nebem. Také míň práce, protože pro lektory je léto okurkovou sezónou.

Svůj střed stále hledám

Když si jdeme zacvičit a posílit fyzické tělo, na lekcích jógy slýcháme, jak máme zpevnit střed těla. Je to ta oblast břišních svalů, která nám pomáhá udržet tělo v rovnováze, tzv. core nebo-li v józe užívaná uddijána bandha. Díky síle středu můžeme rozložit váhu celého těla, abychom šetřili páteř, především bedra. Můžeme tak správně zapojit zádové svaly při rotacích a udržíme se v balančních pozicích. Je velmi prospěšná také v běžném životě, kdy ulevuje od bolesti zad a drží tělo ve správné poloze, ať stojíme, sedíme nebo chodíme.. Při sportu je vůbec nejdůležitější.

Odpadky jako prostředky k rozvoji

Už jsem toho měla dost. Pořád něco vyhazuji, protože zjistím, že už to není potřeba. Třídíme odpadky na sklo, papír, plasty, bio odpad a samozřejmě, když je potřeba, tak zajedeme i do ekodvora. Staré oblečení dávám na charitu nebo do kontejnerů k tomuto účelu. Jenže nějak mě to neuspokojovalo. Stejně bylo pořád odpadků hodně a věci se kupily. Kupuji méně, protože nakoupit chodíme už jen do supermarketů pro potraviny.

Stránky