Relaxační a meditační nahrávky zdarma

Abyste si mohli užít nádherné relaxace a meditace z pohodlí Vašeho domova, průběžně pro Vás připravuji audio nahrávky, ve kterých Vás relaxací/meditací provedu a které si zde můžete zdarma stáhnout. Pro stažení relaxační nahrávky na ni klikněte pravým tlačítkem a zvolte Uložit odkaz jako...

Přečtěte si článek o tom, proč je relaxace tak důležitá >>

Relaxační a meditační nahrávky budou postupně přibývat. Pokud nechcete o žádnou z nich přijít, přihlaste se k odběru novinek ve formuláři níže.

Relaxační nahrávka 1

Relaxační nahrávka 1

Uvolnění celého těla a relaxace, 10 min

Relaxační nahrávka 2

Relaxační nahrávka 2

Uvolnění celého těla a relaxace, 10 min

Léčivá Jóga Nindra

Léčivá Jóga Nindra

Jde o tzv. jógový spánek, v němž se snažíme po celou dobu zůstat bdělými, přestože fyzické tělo odpočívá. Je to stav na pomezí relaxace a meditace. Můžeme si zapálit svíčky nebo jinak navodit atmosféru pohody a klidu. Provádíme ho v leže, takže si najdeme pohodlné místo, můžeme se přikrýt lehkou dekou a podložit si hlavu polštářkem. Uděláme si prostě příjemnou chvíli na 20 minut jen pro sebe, kde nás nic a nikdo nevyruší.
19 min

Meditace 1

Meditace 1

Meditace - Jak na to?

Prvně pár tipů, jak získat co nejlepší výsledek:

1. Najděte si místo, kde vás nebude nikdo rušit... což je asi nejdůležitější ze všeho. Po čase budete možná schopní meditace i v hlučných prostorách, ale pro začátek je jednodušší najít si klidné a tiché místo.
2. Zkuste si ve svém každodenním shonu najít stejný čas, kdy se budete moct meditaci věnovat. Tzn. každý den před snídaní nebo po obědě, večer před spaním. Doporučuji najít si vhodnou dobu, aby se toto cvičení stalo vaším zvykem jako čištění zubů nebo ranní hygiena atd. Nejlépší doba je po ránu, kdy začnete den s příjemným naladěním, ale ne vždy je to možné a proto i jiný čas v průběhu dne, na který si zvyknete může přinést skvělé výsledky.
3. Ještě lepší je, pokud si najdete stejné místo ve stejný čas.
4. Mysl je nepředvídatelná. Každý den je jiný a vy se při meditaci můžete také cítit pokaždé jinak a někdy vám půjde hůř, někdy snáz. Je jedno jak, důležité je, nepřestávat a nevzdávat se i přesto, že to někdy prostě nejde, jak bychom očekávali. Pomůže vám to také porozumět, jak je mysl sama o sobě dynamická.
5. Zvolte si přijemnou polohu při meditaci. Ačkoliv jste zvyklí cvičit nebo sedávat ve skříženém sedu, zkuste přece jen sedět na židli s rukama a nohama, které se nekříží. Nohy pevně zakotvené v zemi a ruce jen odpočívají buď v klíně nebo na stehnech. Nejlepší je rovná páteř, ale ne příliš ztuhlá nebo přehnaně napnutá. Pomoci nám může malý polštář nebo dečka zapřít zezadu mezi hýždě a opěradlo. Sedací kosti jsou rozprostřené na židli.

A to je vše! Nyní jste připraveni na lekci meditace..:-)
11 min