Jógové studio nebo tělocvična?!

Nevlastním žádné Jógové studio. Samozřejmě se mě týká marketing, starost o prostor, administrativa a další, ale v daleko menším měřítku. Stále je mou hlavní náplní samotné cvičení. Když si představím, že si pronajmu budovu, kterou nechám přestavět na Jógové studio a budu závislá na patřičném zisku, jde mi z toho hlava kolem. Asi bych nespala. Taková zodpovědnost nejen za sebe, ale i za ten prostor, za své zaměstnance, potažmo nasmlouvané lektory by mě nenechala usnout. Je možné, že to tak dramatické není, ale nejsem organizační typ, takže by mi dělalo potíže odolávat tomu stresu a tlaku, mít to všecko pod kontrolou. Zvlášť, když se pak může stát, že Vám stát z nějakých dopředu neznámých důvodů, tento zdroj obživy zavře.

Mě se také dotýká, když se nesmí nikde cvičit, ale cítím se svobodná. Ten pocit svobody mám i ze samotného cvičení s lidmi. Nemám mnoho lekcí a nemám jich tolik schválně. Kdykoliv je můžu změnit nebo upravit nejen podle potřeb a poptávky lidí, ale taky podle mých vlastních požadavků, které se časem mění.

Občas se mě někdo zeptá, jestli mě to takle baví. Musím říct, že ano. Jsem takový putovní lektor, různá místa, různí lidé a takle mě to baví. Jediné, co mi chybí, tak je ten komfort, který poskytují Jógová studia. Voňavé záchody, šatny se sprchou, v předsálí čaj, v sále svíčky, pěkné osvětlení, teplo od země a k dispozici všelijaké pomůcky. To na mých lekcích nenajdete. Naštěstí za mnou chodí lidé, kteří se zvládnou převlíct na chodbě, osprchovat až doma, čaj si dají z termosky a pomůcky si donesou. Jde jim hlavně o prožitek z lekce a vždyť i samotná jóga nás učí vystoupit z komfortní zóny. Takže u mě na lekci je k tomu úžasná příležitost.:-)