Jak si dobít baterky

Ptáci zpívají, stromy se barví a vzduch voní. Konečně je tady teplo, slunce, příval energie a chuti do života. Vylézáme ze svých krabiček, ze svých obydlí a chceme být venku. Chceme se nabažit toho pocitu bez bund, teplého oblečení a bot. Chceme, aby nás hladil vítr a my jeho. Je to blahodárný okamžik, kdy se zdravíme opět se sluncem. Potřebujeme se nasytit teplého vzduchu a voňavé země.

A ty barvy, které se roztančí, když se začne příroda proměňovat a květy pučet je přímo balzám na duši. Mojí tajnou vášní je malování obrazů a toto období je hojné pro použití všech barev, které se můžou různě prolínat. Barvy mě nepřestávají fascinovat, jsou mým nekonečným zdrojem inspirace. Když si mám představit nějaké datum nebo část v roce, automaticky ho vidím v nějaké barvě. Někdy se mi stane, že zavřu oči a objevují se mi nádherné odstíny nějaké barvy, jako když rozhodíte hedvábný šál do vzduchu. Cítím další příval energie jen z těchto představ.

Když relaxuji venku obrácená tváří ke slunci, cítím na sobě, jak mě léčí. Většinou to začne takovým jemným šimráním v podbřišku. Jakmile se tělo nasytí, ustane i toto šimrání. Mívám to i v sauně, takže to není jen sluníčkem, ale pravděpodobně prostě dostatkem tepla. Vnímám to jako akumulační baterii, která se po vybití zapojí do tepelného zdroje a jakmile je dobita, vypne se kontrolka, tedy mé břicho se přestane tetelit. Je to propojené s druhou a třetí čakrou, které se potřebují rozvibrovat.

Každý máme své techniky, jak se s příchodem léta naladit, abychom se cítili svěží a plni energie. Může to být i jen procházka bosýma nohama v trávě. Hluboký nádech a výdech na palouku v lese. Květen je čas lásky a probouzí 4. čakru srdeční. Čas odpuštění a laskavosti. Na józe se věnujeme více záklonovým pozicím k otevření hrudníku a posílení paží, které jsou prodloužením srdce. Někomu záklony moc nejdou nebo se do nich bojí, ale když se do nich z opatrností přece jen pustí a jemně, nenásilně se v nich povolí, najednou zjistí, že to stojí za to.