Obaly těla

Naše fyzické tělo je obaleno ještě několika vrstvami dalších těl. Jenže kdo si toho všimne, když oči vidí jen to jedno? Odvážím se tvrdit, že víc a víc lidí už nějak ví, že to není všechno. Asi za to může evoluce na naší duchovní úrovni, která nám pomáhá nahlížet do dalších vrstev bytí.

Hrubohmotná energie je tu pro každého, jelikož si ji můžeme osahat a patří sem ta naše fyzická těla, která nás drží v realitě. Následující energetické tělo je obalem toho fyzického a vstupuje už do jemnohmotné energie jako všechny následující.

Každopádně tohle tělo jsme ve většině případů schopni ještě navnímat. Stačí si třeba zavřít oči a zkusit nacítit ten prostor bezprostředně okolo sebe. Když se k nám někdo zezadu potají přiblíží, obvykle už o tom víme dřív, než se nás dotyčný dotkne. Prostě to cítíme. A je tu výborná příležitost tento prostor čistit a nabíjet pomocí různých dechových technik.

Následuje myšlenkové tělo. Asi nemusím vysvětlovat, že čeho se skládá. Schválně se vyhýbám odborným názvům, které by vám asi stejně nic neřekly. Většina z nás myslí v hlavě. Ten prostor mysli však není jen uvnitř, ale i vně. Zkuste se zamyslet, kde končí vaše myšlenky, kde mají hranice.. Kolikrát se vám v životě stalo, že jste na něco mysleli a někdo jiný o tom začal nahlas mluvit. Tento prostor se prolíná s ostatními a proto se nám může stát, že nás něco napadne, ani nevíme proč. A aby se v naší mysli nehromadil myšlenkový odpad a chaos, sedneme do meditace a vyčistíme i tuto vrstvu našeho těla.

Další tělo je obal moudrosti a porozumění. Tohle tělo je na velmi jemné úrovni a promlouvá jen, když mu to sami umožníme. V tomto prostoru si uvědomujeme, co nás přesahuje, vnímáme vděčnost, úctu a obvykle nás obklopuje klid a mír.

Poslední obal blaženosti přichází, když jsou všechny těla v harmonii. A ten pocit můžeme vnímat zevnitř i zvenku.

Možná si teď budete chtít vyzkoušet jógu s vědomím těchto těl. Jděte do toho a zkuste pozorovat nejen fyzické tělo, ale i ty ostatní. Když se vám to zadaří, uvidíte, jaký mnohonásobný blahodárný efekt jóga má.