Období srdce a tenkého střeva

Nastává nám období, kdy bychom měli věnovat zvýšenou pozornost těmto dvěma orgánům, které jsou spolu ve spojení. Když je srdce v ohrožení, způsobuje zhoršení funkce tenkého střeva. Tyto orgány jsou ve znamení radosti a přijímání.

Tenké střevo nás učí vstřebávat životní situace tak jak jsou, bez potřeby dalšího vysvětlení nebo rozebírání. Srdce je ukazatelem, jak dokážeme řídit svůj životní rytmus a léčí ho láska, smích a štěstí.

Tenké střevo souvisí ještě se třetí čakrou a srdce už náleží do čtvrté čakry. Je to oheň a vzduch, tedy jedno podporuje druhé. Oheň, který spaluje a dodává energii je v letním období na svém vrcholu, proto bychom to neměli přehánět s fyzickou aktivitou. Doporučuji klidnou jin jógu, tedy jemné protahování, kde zůstáváme spočinutí v pozici i několik minut a jen pozorujeme, co se v nás odehrává.

V této době využíváme dechové techniky jako je šítalí a sítkarí, které ochlazují organismus. Pro odblokování srdce je důležité myslet na odpouštění všemu a všem, především sobě. Sledujeme pocity, které přicházejí v pozicích jako je tanečník, motýlek, kobra a všechny další záklony. Přitom soustředíme pomalý dech k srdci, zapojíme myšlenku na radost a tím se dostáváme pod všechny vrstvy, které nás poutají k hmotě a k vlastnímu egu. Získáme prostor pro srdce a plíce a možná se i proletíme vesmírem.:-)