Orgány babího léta

Jsou to žaludek, slezina a slinivka. Nastupuje element země. Po teplém ohnivém létě se transformuje tato energie i v plodech, které nám touto dobou země vydává jako jsou třeba rajčata, dýně, papriky, švestky, meruňky. Dodávají nám potřebnou energii a vitalitu, takže bychom se s chutí do nich měli pustit.

Žaludek řídí příjem potravy. Jeho nevyrovnanost ovlivňuje všechny ostatní dráhy, už také proto, že je středem našeho fyzického těla. Je aktivní mezi 7:00 – 9:00 a jeho energie protéká z hlavy do nohy, pod středem oka po přední pravé i levé straně těla až k ukazováčku na noze. Je spojený se zdravým sebevědomím, pocitem jistoty a stability. Když jsme silní ve svém středu, jsme schopni se dobře prosadit v životě. Náznak oslabení dráhy je v pocitu nespokojenosti.

Slezina a slinivka se propojují s žaludkem. Slinivka reguluje hladinu krevního cyklu inzulínem a vyměšuje enzymy, které potravu rozkládají na užitečné a zužitkovatelné části. Slezina tvoří protilátky a bílé krvinky. Přepravuje energii potravy k plicím, kde se kombinuje s energií v dechu, které je pak rozváděno po těle. Dráha je aktivní mezi 9:00 – 11:00. Její energie proudí z nohy do těla, od vnitřního nehtu palce na noze po přední straně nohy napravo i nalevo, kde se na stehnu stáčí dovnitř a pak se vrací pod pupíkem na cestu směrem k podpaží. Této dráze škodí nadměrné starosti, jelikož slezina je spojená s přemýšlením a schopností učit se. Je oslabená při velké konzumaci sladkostí a různých obsedantních stavech. První příznaky narušené dráhy jsou velké a časté chutě na sladké, celková slabost, zapomětlivost či trávicí potíže.

Obě dráhy posílíme pozicemi jako jsou velbloud, diamantový leh, tanečník, kobra, kolo nebo most. Jsou to všechny pozice, kdy se protahuje přední část těla i stehna a nohy celkově. Přitom je důležitá právě ta transformace tedy vědomá cesta do pozice, kdy je střed těla zapojený, aby nás chránil a držel vše pohromadě. Můžeme si v této oblasti představit žlutou barvu, která prozařuje celé tělo nebo někdo má rád sluneční světlo nebo zlatavou barvu, která se soustředí v našem středu a rozpíná do všech směrů. Pak máme šanci zde odhalit neskutečnou sílu, jenž vychází přímo z nás.