Tak co - očkovat nebo ne?!

Mezi mými přáteli a rodinou je spousta lidí, co se očkovali a spousta, co nechtějí a jsou zásadně proti. Obě skupiny mají své důvody.

Jakoby se svět začal dělit na dva tábory. Lidé jsou schopní se i pohádat, jen aby uhájily to svoje. Je to fenomén, který hýbe světem. Faktem je, že se nestačím divit, jak někteří rozčileně odmítají očkování z důvodu, že do sebe nechtějí pouštět nějaké jedovaté látky, přičemž sami kouří, velmi často pijí alkohol , nezdravě se stravují a chybí jim zdravý pohyb.

Když se na tuhle problematiku podívám ze sociálního hlediska, které tam hraje velmi zásadní roli, přijde mi, že většina přistoupila na očkování nejen z důvodu, aby neonemocněli, ale aby se choroba nešířila dál, aby zabránili ekonomické a zdravotní katastrofě. Na kolik tomu opravdu očkování pomáhá, nemohu posoudit, ale vážím si této skupiny, protože každý na sebe bere riziko možných důsledků očkování.

Patřím mezi neočkovanou populaci. Důvodem však není, že bych se bála různých konspiračních teorií, třeba že za vypuštění viru do světa může Steve Jobs nebo nějaká skupina lidí, která chce ovládnout svět skrze očkování nebo že mě vakcína může totálně změnit DNA. Jisté však je, že ty látky, které v sobě má, nejsou žádné přírodní vitamíny a tělo s nimi může mít těžkou práci.

Covid 19 jsem si před půl rokem prodělala bez velkých příznaků. A to je vlastně ten hlavní důvod, proč se do toho nehrnu. Každý rok mě potká nějaké nachlazení, občas chřipka nebo angína. Ne často, ale stane se. Řadím tuto nemoc někam mezi nachlazení a chřipku. A to mé tělo prostě zvládne. Nepotřebuji k tomu lékařskou pomoc ani hospitalizaci.

Očkování má pro mě význam, pokud zabráním šíření nemoci nebo její příznaky nejsem schopna zvládnout v domácí péči jen s vlastní pomocí. Ale přesto to možná nakonec také podstoupím kvůli své zodpovědnosti k práci a lidem. Myslím však, že to není to hlavní. Co je pro mě nejdůležitější je mentální příprava a duchovní přístup, ať už při onemocnění nebo při očkování. Spočívá to v tom, že přijímám, co ke mně přichází v míru, přestože to zdánlivě není to, po čem toužím. Pakliže je přítomen duch, který je posílen tou správnou myšlenkou, nemůže se tělu nic zlého stát.